به نظر من که نه گافه، نه بزرگ!

ایرنا:

گاف بزرگ رئیس جمهور آرژانتین

رییس جمهوری آرژآنتین فاش کرد که هیچ یک از مسابقات تیم ملی این کشور در جام جهانی 2014 را تماشا نکرده است.

تیم آرژانتین یک روز بعد از فینال به کشورش بازگشت و در بوینوس آیرس مورد استقبال ˈکریستینا فرناندز دی کریشنرˈ رییس جمهوری این کشور قرار گرفت.
اما خانم رییس جمهور در این ملاقات فاش کرد که هیچ علاقه ای به فوتبال ندارد و پای تماشای هیچکدام از بازی های آرژانتین حتی فینال هم ننشسته است.
وی گفت که بعد از فینال به آلخاندرو سابه یا زنگ زده است تا به وی و تیم او تبریک بگوید چون فکر کرده، آرژانتین توانسته آلمان را شکست دهد و قهرمان شود.
کریشنر بعد ازاین اظهارات به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است به طوریکه فیلیپه نوگوئرا تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در یک ماه گذشته کشور حال و هوای دیگری داشت اما او ظاهرا هیچ احساسی نسبت به جو حاکم بر جامعه نداشته است.
کریشنر که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری آرژانتین شرکت نخواهد کرد، دعوت دیلما روسف رییس جمهوری برزیل برای حضور در مسابقه فینال جام جهانی را هم به بهانه بیماری نپذیرفته بود.
این در حالیست که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در این بازی حضور یافت و در کنار روسف نشست. 

---------------------------------------------------

اون چیزی که در ظاهر اتفاق می افته اینه که زنها عین مردها سر کار می رن، عین مردها تو امور سیاسی مداخله می کنن، عین مردها صاحب درآمد و حتی تجارت می شن و حتی عین مردها رئیس جمهور می شن. اگه همین الان کسی از یه سیاره دیگه بیاد و وضع ما رو ببینه، مطمئنم از این میزان برابری فرصتها تعجب مرگ می شه. اما این فقط ظاهر قضیه اس. قضیه در واقع یه چیز دیگه اس. اینجا تو در صورتی یک زن کارمند موفق شناخته می شی، که کاملا روحیه مردانه پیدا کرده باشی. اینجا تو در صورتی یک رئیس جمهور زن موفق شناخته می شی، که حتی سلایق و علایق زنانه ت رو از دست داده باشی و این اصلا به معنای تساوی فرصتها برای زنها و مردها نیست، چون همچنان پس زمینه اذهان آدمهاش اینه که "تو باید یه مرررررررررررد باشی!"

برای مثال اینجا اگه مسابقات جهانی آشپزی یا خاله بازی برگزار بشه و به مرحله فینال برسه، کاری که رئیس جمهور مرد کشور حاضر تو مرحله فینال می کنه اینه که ته تهش تقدیر و تشکری می کنه و خلاصه چیزی در همین حد و البته بیشتر از اون هم نه تنها ازش انتظار ندارن بلکه اگه انجام بده (مثلا به فرض بره و تو مسابقات حاضر بشه) بهش گن:"مرتیکه بی فکر بی کار! همه کار ملت رو زمین مونده! اون وقت اون رفته مسابقات آشپزی!!!" و حتی از اون این انتظار هم نمی ره که نسبت به این مسابقات علاقه مندی نشون بده. اما اگه مسابقات جهانی فوتبال برگزار بشه و به مرحله فینال برسه، اگه رئیس جمهور زن کشور راه یافته به فینال صرفا یه تقدیر و تشکر کنه باعث تعجبه و از اون بالاتر اگه نره تو مسابقات برای تماشا حاضر بشه یا اظهار بی علاقگی کنه، تقبیح می شه.

/ 3 نظر / 42 بازدید
ذکرا

ای مردم باید دنیای حرام در چشمانتان از پر کاه خشکیده و تفاله های قیچی شده دام داران بی ارزش تر باشد ، از پیشینیان خود پند گیرید پیش از آن که آیندگان از شما پند گیرند ، این دنیای فاسد نکوهش شده را رها کنید زیرا مشتاقان شیفته تر از شما را رها کرد . *امام علی ع-نهج البلاغه خطبه32*

سزاوار

اونوقت اون به‌اصطلاح استاد(!) جامعه‌شناسیِ...، تو جزوه‌ش چه چیزا که دربارة جایگاه زن در خانوادة ایرانی نگفته بود. زنانه‌شدن خانوادة ایرانی؟!!! چقدر بهتون گفتم یه اعتراض اساسی به ایشون داشته باشیم.

حامد عبداللهی سفیدان

ظاهرا از یک نکته غفلت کردید. منظور شما از اینجا همه دنیا است در حالیکه این نگاه جنسینی به فوتبال و اینکه مردها معمولا فوتبال‌دوست و زن‌ها بی‌اعتنا به آن هستند، ایرانی است. در کشورهای دیگر خصوصا غرب(خدا هدایت‌شون کنه!) علاقه به فوتبال تقریبا برابر است. در نتیجه تقبیح رییس جمهور آرژانتین ربطی به موضوع ندارد. من هم اگر یک آرژانتینی بودم از اینکه رییس جمهورم حتی بازی فینال را هم تماشا نکرده بسیار ناراحت می‌شدم؛ چون جام جهانی چیزی فراتر از توپ گرد و چمن سبز است.